Technika
< Telewizja
Porady
Telewizja internetowa OTT
Telewizja kablowa IPTV
Montaż anteny satelitarnej w budynku wielorodzinnym

W Polsce nie funkcjonują przepisy, które zabraniałyby instalacji anten satelitarnych, ale nie ma też przepisów, które pozwalałyby mieszkańcom instalować na budynkach dowolne urządzenia. Zanim więc zdecydujesz się na zakup zestawu satelitarnego, sprawdź, jakie podejście do tej kwestii ma Twój lokalny zarząd bądź administracja.

Z dużej swobody mogą korzystać jedynie właściciele domów jednorodzinnych.  Z większymi restrykcjami muszą się liczyć właściciele lokali wchodzących w skład wspólnot mieszkaniowych, członkowie spółdzielni mieszkaniowych, z największymi - najemcy.

Ograniczenia mogą być różne:

  • zakaz instalowania anten na dachach - aby nie niszczyło się ich pokrycie,
  • zakaz instalowania anten na zewnętrznych ścianach budynków - aby uszkodzenia tynku nie powodowały zacieków na elewacji.

Zazwyczaj administracje, chcąc zachować ład i estetyczny wygląd budynków, wyrażają zgodę na instalowanie anten na balkonach i loggiach - ale w taki sposób, aby nie przesłaniały światła sąsiadom. Czasem zdarza się sytuacja odwrotna - anteny można instalować tylko na dachach.

Warto przed zakupem anteny sprawdzić lokalne regulacje, aby zakupić odpowiedni uchwyt mocujący antenę - balkonowy lub ścienny (murowy).

W razie braku możliwości zamontowania anteny satelitarnej, zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą telewizji internetowej IPTV.

Ocena artykułu
Pomóż nam ulepszać nasz serwis i oceń artykuł