Technika
< Internet
Porady
Technologie
Usługi i promocje
Zabezpiecz swoją sieć Wi-Fi

Chroniąc swoją sieć Wi-Fi, możesz zabezpieczyć się przed innymi użytkownikami bezprawnie korzystającymi z Twojej usługi internetowej!

Pamiętaj - dodatkowi użytkownicy nie dość że obniżają prędkości transmisji danych, to jeszcze zwiększają Twoje rachunki.

Po uruchomieniu routera i sprawdzeniu jego działania powinieneś jak najszybciej zabezpieczyć swoją sieć przed intruzami.

Wystarczą dwa proste kroki, aby zwiększyć bezpieczeństwo sieci Wi-Fi!

  1. Zaloguj się na stronę zarządzania routerem i zmień domyślne ustawienia loginu i hasła administratora. Nigdy nie powinno się pozostawiać fabrycznych ustawień dotyczących administracji, bowiem bardzo łatwo jest je odszukać w sieci, co daje potencjalnym intruzom pełną kontrolę nad konfiguracją sieci.
  2. Skonfiguruj szyfrowanie swojej sieci. To najważniejszy krok prowadzący do zachowania bezpieczeństwa sieci, zwiększający pewność, że nikt nie będzie mógł jej wykorzystywać bez Twojej zgody.

Włączając szyfrowanie należy wybrać metodę szyfrowania oraz ustawić klucz (hasło) szyfrowania.

Zalecamy użycie najskuteczniejszej metody szyfrowania - WPA2. Odradzamy szyfrowanie WEP, gdyż jest to najsłabsze zabezpieczenie i jego hakowanie jest bardzo proste.

Pamiętaj również, aby klucz (hasło) szyfrujący dla WPA2 lub WPA był jak najbardziej skomplikowany, np. złożony z przypadkowych znaków stanowiących kombinację małych i wielkich liter oraz cyfr.

Najważniejsza jest prewencja!

PAMIĘTAJ O OKRESOWYM SPRAWDZANIU STANU ZABEZPIECZENIA SWOJEJ SIECI WI-FI!

Co jakiś czas, np. co dwa tygodnie, sprawdzaj stan zabezpieczenia swojej sieci. Sprawdź, czy nie zostało wyłączone szyfrowanie, czy nie została zmieniona metoda szyfrowania oraz czy do Twojego routera nie podłączają się żadne nieznane urządzenia.

Pamiętaj, aby po aktualizacji oprogramowania routera oraz po przywróceniu ustawień fabrycznych ponownie ustawić zabezpieczenia swojej sieci!

Nie wiesz, jak samodzielnie zabezpieczyć swoją sieć Wi-Fi przed intruzami?

Spokojnie, to bardzo proste - wystarczy, że zapoznasz się z instrukcją obsługi dołączoną do routera. Jeśli jej nie posiadasz, możesz ją bezpłatnie pobrać z Internetu.

Urządzenia w ofercie Internetu Polsat Box

Ocena artykułu
Pomóż nam ulepszać nasz serwis i oceń artykuł